Cykl seminariów "Wybrane zagadnienia z ekologii i ochrony środowiska. Zrównoważony rozwój w teorii i praktyce"

Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie

zapraszają nauczycieli w semestrze letnim 2017/2018 na bezpłatne seminaria aktualizujące wiedzę:

Wybrane zagadnienia z ekologii i ochrony środowiska
Zrównoważony rozwój w teorii i praktyce
Różne drogi ku Celom Zrównoważonego Rozwoju 2030
Czwartki, godz. 16−18
Aula A, Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów, ul. Pasteura 5 A

• 01.03. Prof. dr Zbigniew Bochniarz (Akademia Leona Koźmińskiego i Evans School of Public Policy and Governance, University of Washington, Seattle). Jak wykorzystać przedsiębiorczość w działania dla zrównoważonego rozwoju?
  • 08.03. Dr Natalia Ratajczyk (Zakład Ochrony Przyrody, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki). Wizja miasta zrównoważonego – okiem przyrodnika.
  • 15.03. Dr Marek Haliniak (Główny Inspektor Ochrony Środowiska). Rola monitoringu środowiska w osiąganiu Celów Zrównoważonego Rozwoju.
  • 22.03. Prof. dr hab. Joanna Kostecka (Wydział Biologiczno-Rolniczy, Uniwersytet Rzeszowski). Innowacyjność jako warunek zrównoważonego rozwoju.
  • 05.04. Dr Witold Lenart (UCBS UW). W poszukiwaniu uniwersalnego wskaźnika zrównoważonego rozwoju.
  • 12.04. Prof. dr hab. Maria Kenig-Witkowska (Wydział Prawa i Administracji, UW). Pakt dla Środowiska.
  • 19.04. Dr Mariola Zalewska (Wydział Zarządzania, UW). Mierzenie, ewaluacja i raportowanie zrównoważonego rozwoju.
  • 26.04. Dr Katarzyna Szmigiel-Rawska (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych, UW). Samorząd terytorialny dla rozwoju zrównoważonego.
  • 10.05. Dr hab. Wiktor Kotowski (Wydział Biologii, UW). Sytuacja dzisiejsza i szanse na osiągnięcie Celu 14 – Życie pod wodą i Celu 15 – Życie na lądzie.
  • 17.05. Dr inż. Maria Kowalewska (Federacja Polskich Banków Żywności). Możliwości osiągania Celu 2 – Zero głodu i Celu 12 – Odpowiedzialna konsumpcja, z perspektywy Federacji Polskich Banków Żywności.
  • 24.05. Dr Dominika Dzwonkowska (Wydział Filozofii Chrześcijańskiej, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Etyka cnót środowiskowych.
  • 07.06. Dyskusja panelowa z udziałem zaproszonych Gości: Jak daleko jesteśmy na drodze realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Moderatorzy: dr Anna Kalinowska, dr Witold Lenart (UCBS UW).

Serdecznie zapraszamy

Nauczyciele, którzy uczestniczyć będą w co najmniej 3 wybranych wykładach (udokumentowanych podpisami na liście obecności, udostępnianej na początku zajęć) otrzymają zaświadczenia uczestnictwa w formie doskonalenia.

Na początku każdego wykładu listę obecności udostępniać będzie w sali wykładowej pani Danuta Zalewska

Ze względu na funkcjonowanie kilku list udostępnianych podczas wykładów, NAUCZYCIELI prosimy o składanie podpisów WYŁĄCZNIE na Liście obecności NAUCZYCIELI

Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie w [formie elektronicznej]

Ważne!
W przypadku rezygnacji ze szkolenia prosimy o pilną informację zwrotną z tytułem szkolenia w temacie wiadomości wysłanej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: dr Ewa Pyłka-Gutowskanajlepiej e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 506-386-045