6 II 2018 - II edycja projektu Akademii Wiedzy o Społeczeństwie – Wybory Polaków

Nauczyciele wiedzy o społeczeństwie, historii, języka polskiego i inni zainteresowani tematyką.
Serdecznie zapraszamy do udziału w

II edycji projektu Akademii Wiedzy o Społeczeństwie –
Wybory Polaków

Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Instytutu Nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego  i Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.

Autorzy projektu chcą zwrócić uwagę na doskonalenie kompetencji obywatelskich. Kompetencji, które dają możliwość pełnego uczestnictwa w życiu obywatelskim, opartego na znajomości społecznych i politycznych pojęć oraz struktur, a także stwarzających możliwość aktywnego i demokratycznego uczestnictwa w życiu politycznym kraju.

Projekt składa się z czterech komponentów. Zakłada realizację dwóch seminariów, jednego piętnastogodzinnego cyklu warsztatów oraz dwudniowej Szkoły Letniej Wiedzy o Społeczeństwie.
O projekcie [ulotka w załączeniu].
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą uczestniczyć we wszystkich proponowanych komponentach lub dowolnie wybranym.

Zapraszamy na pierwsze z cyklu spotkań:
Seminarium:  Prawo wyborcze i zachowania elektoratu w Polsce [formularz zgłoszeniowy]

Termin: 6 lutego 2018 r. w godz. 15.00 - 19.00
Miejsce: UW, Warszawa,  ul. Krakowskie Przedmieście 3  /sala im. Stefana Czarnowskiego/

Program

1. Problemy frekwencji, fluktuacji i zmian zachowań elektoratu w wyborach – konsekwencje dla systemu politycznego RP.
  2. Kampanie wyborcze oraz alternatywne sposoby głosowania – wybrane aspekty polskiego prawa wyborczego.
  3. Wybory europejskie – specyfika i znaczenie dla Polski.

Prowadzący:

• wykładowcy UW:
    • dr Anna Materska – Sosnowska,
    • dr Małgorzata Kaczorowska,
    • dr hab. Tomasz Kownacki,
  • nauczyciele konsultanci MSCDN.

Koszt: bezpłatnie.
Uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział w seminarium.

Zgłoszenia należy przesyłać w formie elektronicznej: www.warszawa.mscdn.edu.pl [Oferta bieżąca-zapisy] do dnia 1 lutego 2018r.

Szczegółowych informacji udzielają koordynatorzy projektu:

• Ewa Lubczyńska – nauczyciel konsultant, pon. – pt. 10.00 – 14.00 Tel. 510 932 783;
  • Dorota Jasińska – nauczyciel konsultant, pon. – pt.  9.00 – 14.00 Tel. 22 536-60-69;