Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Cykl seminariów "Akademia Psychologa i Pedagoga"

 

 

 

 


Szanowni Państwo, pedagodzy, psycholodzy, wychowawcy klas,
serdecznie zapraszamy na cykl otwartych, bezpłatnych seminariów pt:

 

AKADEMIA PEDAGOGA I PSYCHOLOGA

 

które zaplanowaliśmy dla Państwa raz w miesiącu w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Warszawie, Warszawa, ul. Świętojerska 9, w auli naszej instytucji o stałej porze w piątki w godz. 12.00-15.00

  • 2.02.2018 rok, godz. 12.00-15.00

Style przywiązania w dzieciństwie a budowanie związku uczuciowego w dorosłości.
Nasze dzieciństwo może być zasobem, ale też i obciążeniem w budowaniu satysfakcjonujących relacji z drugim człowiekiem. Nie jesteśmy w stanie zmienić naszej przeszłości, ale możemy budować przyszłość w oparciu o wiedzę i umiejętności, które warto rozwijać, aby tworzyć trwałe, oparte na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa , związki z naszym partnerem/ partnerką.
W jaki sposób rozwija się bezpieczne przywiązanie do drugiego człowieka? Co możemy zrobić, gdy w odpowiedzi na szukanie bliskości w stresie, w naszym dzieciństwie rozwinęły się wtórne strategie przywiązania, takie jak przywiązanie unikowe, lękowe? Co to oznacza dla naszego związku uczuciowego w dorosłości? Kiedy tzw. figura przywiązania jest niedostępna? ? Z jakim rodzajem bólu psychicznego jest to związane?

Rekrutacja zakończona

 

  • 2.03.2018 rok, godz. 12.00-15.00

Szczęśliwe dziecko. Nagrody, kary, czym są konsekwencje…
Wychowanie jest sztuką, której efekt może być różnorodny. Jest to uwarunkowane różnymi czynnikami, w tym: postawami wychowawczymi rodziców/opiekunów.
Postawy te wpływają bowiem na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka.
Z jakiego powodu dziecko jest niepewne i lękliwe? Co sprawia, że nie podejmuje inicjatywy i ma przekonanie, że świat jest niebezpieczny? W jaki sposób można łączyć kontrolę z troską, aby dziecko miało wysoki poziom samooceny? Jak skutecznie chwalić? Czym jest ograniczenie w postawie wychowawczej?


Zapisz się

 

  • 6.04. 2018 rok, godz. 12.00-15.00

Psycholog, pedagog, wychowawca w centrum ludzkich relacji. Psychologiczne pułapki.
Uczestnicy/uczestniczki zajęć poznają mechanizmy występujące w życiu osobistym i w relacjach zawodowych . Seminarium jest szansą na lepsze rozumienie swoich reakcji i reakcji człowieka będącego z nami w kontakcie. To okazja do zbudowania w przyszłości kontaktów satysfakcjonujących obie strony. Pułapki psychologiczne są bowiem przeciwieństwem autentyczności w kontakcie. Omówimy psychologiczne pułapki w procesie: spostrzegania, wnioskowania, podejmowania decyzji, wywierania wpływu, motywowania uczniów, sposoby skutecznego reagowania w sytuacjach związanych z napięciem emocjonalnym oraz Język Zmiany wychowawczej - według Prochaska i DiClemente - elementy konieczne (trafna empatia, bezwarunkowa wartość, dowartościowywanie, autonomia).


Zapisz się

 

  • 11.05.2018, godz. 12.00- 15.00

(Nie) typowi w szkole.
(Nie)typowi - czyli o co i o kogo chodzi? Zajmiemy się aspektami pomocy psychologicznej na terenie szkoły , dzieciom i młodzieży chorym na depresję, schizofrenię, mających zaburzenia lękowe, zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Przeanalizujemy aspekty prawne w pracy nauczyciela, psychologa, pedagoga szkolnego w kontekście (nie)typowych. Ważnym celem seminarium będzie uwrażliwienie na „inność” i określenie możliwych granic pomocy w szkole.

Zapisz się

 

Zajęcia prowadzi:

Katarzyna Alina Koszewska
Psycholog (specjalność: psychologia kliniczna i zdrowia), pedagog (specjalność: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza), interwentka kryzysowa, superwizor, coach. Współautorka i redaktorka merytoryczna wielu publikacji dla nauczycieli i trenerów, w tym: „Sytuacje kryzysowe w szkole”, „Kryzys. Szybkie reagowanie”, „Prawa człowieka, Poradnik nauczyciela”, „Zrozumieć innych, czyli jak uczyć o uchodźcach (książka nominowana do Nagrody Edukacja XXI w 2002 roku), "Szkolny program wychowawczy", „Trening Kompetencji Społecznych” i inne. Autorka książki "Dołącz do nas" wydanej przez Olimpiady Specjalne Polska. Redaktorka merytoryczna polskiej edycji „Compasito” – poradnika Rady Europy, Wydawnictwa CODN, "Autobiografii spotkań międzykulturowych" – Rada Europy, Wydawnictwo ORE. Kieruje warszawskim Wydziałem Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Kierowniczką szkolenia jest: Jolanta Szymczyk nauczyciel-konsultant ds. psychologiczno-pedagogicznych: kontakt: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w dniach pn-pt, godz. 9.00-15.00