24 II 2018 - Teatr w szkole – zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży

Nauczyciele języka polskiego uczący w szkole podstawowej i gimnazjum oraz w szkołach ponadgimnazjalnych

Szanowne Koleżanki i Koledzy,
z przyjemnością zapraszam na warsztaty  doskonalenia zawodowego

„Teatr w szkole (…)”,

których  głównym  celem jest poszerzenie kompetencji nauczycieli do realizacji podstawy programowej poprzez:

• korzystanie z kultury współczesnej,
  • poznanie i stosowanie  gier teatralnych oraz technik pracy  wykorzystywanych na warsztatach teatralnych.
  • bezpośredni  kontakt z twórcą kultury,

a ponadto uwalnianie  siebie  oraz swoich uczniów od rutyny i szkolnych stereotypów, w poczuciu bezpieczeństwa, że jako nauczyciel/ka właściwie realizuję zadania podstawy programowej oraz odkrywam talenty  i zainteresowania  uczniów.

Program:

• Sposoby konstruowania warsztatu teatralnego.
  • Metodyka pracy z uczestnikiem.
  • Różnice rozwojowe u dzieci  i młodzieży wpływające na prowadzenie warsztatów.
  • Techniki motywacyjne w pracy z grupą warsztatową.
  • Sposoby komunikacji z grupą warsztatową.
  • Gry teatralne rozwijające uczestnika w następujących aspektach:

rozgrzewka, świadomość ciała, obserwacja, zapamiętywanie, podstawy aktorstwa, świadomość sensoryczna, podstawy pracy z głosem, skupienie i koncentracja, wyobraźnia, kreatywność sceniczna, zdolności improwizacyjne, świadomość celu w pracy scenicznej, zespołowość na scenie, koordynacja ruchowa, świadomość przestrzeni, zdolności motoryczne, komunikacja niewerbalna, myślenie nieszablonowe.

Prowadzący: Adrian Krać – ukończył pedagogikę ze specjalizacją teatralną na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Prowadzi warsztaty teatralne oraz kształci aktorów czerpiąc z metod amerykańskich twórców, głównie Sanforda Meisnera. Prowadzi najliczniejsze  w Polsce warsztaty aktorskie, na które regularnie uczęszcza ponad 150 osób w wieku od 4 do 55 lat. Organizuje szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, autoprezentacji i wystąpień publicznych. Aktywnie działa jako reżyser spektakli teatralnych

Liczba godzin -8h, Terminy i miejsce : 24 lutego 2018 r. (sobota) sala 21
godz. 9.00 – 16.15 MSCDN w Warszawie ul. Świętojerska 9,
Koszt: 80 zł  na konto  MSCDN

Zapisy wyłącznie elektroniczne na stronie:  warszawa.mscdn.edu.pl [Oferta bieżąca-zapisy]
Liczba miejsc ograniczona, grupa nauczycieli max. – 25  osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: Marta Choroszczyńska ,tel. 22 536 60 77