8,15,22 II 2018 - Rozwój i awans zawodowy nauczyciela kontraktowego

zapraszamy na kolejną edycję kursu:

„Rozwój i awans zawodowy nauczyciela kontraktowego”

W trakcie kursu nauczyciele kontraktowi, ubiegający się o stopień nauczyciela mianowanego poznają wybrane elementy prawa oświatowego, niezbędne do spełnienia wymagań egzaminacyjnych. Uczestnicy poddadzą refleksji opracowane na początku stażu plany rozwoju zawodowego, przedyskutują możliwości realizacji poszczególnych wymagań formalnych i merytorycznych w trakcie na stażu, przygotowani zostaną do opracowania sprawozdania za okres stażu oraz prezentacji dorobku zawodowego przed komisją egzaminacyjną.

Program szkolenia:

1. System awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego w świetle prawa.
  2. Realizacja zadań wynikających z planu rozwoju zawodowego.
  3. Nauczyciel kontraktowy przed komisją egzaminacyjną.

Liczba godz.: 15
Terminy: 08.02.18, 15.02.18, 22.02.2018 r. (godz. 15.00 - 19.00);
Miejsce: MSCDN Warszawa, ul. Świętojerska 9, sala 21, parter.
Forma bezpłatna

Osoby prowadzące:

Małgorzata Górska – nauczyciel konsultant ds. awansu zawodowego, edukacji prawnej, edukacji globalnej, wspomagania rozwoju szkół; edukator (MENiS , 2000), ekspert ds. awansu zawodowego (MENiS, 2001). Posiada doświadczenie opiekuna stażu, dyrektora szkoły, eksperta komisji kwalifikacyjnych i egzaminacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o kolejne stopnie awansu, trenera ogólnopolskich szkoleń dla kandydatów na ekspertów programu Ekspert oraz wykładowcy na kursach kwalifikacyjnych i doskonalących dla kadry kierowniczej z zakresu zarządzania oświatą, wykładowcy przedmiotu Prawo oświatowe w Kolegium Nauczycielskim w Warszawie.

Dr Renata Stoczkowska – dr nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki; dydaktyk biologii i przyrody; wieloletni nauczyciel akademicki, promotor prac licencjackich i magisterskich, opiekun praktyk przedmiotowo–metodycznych; aktualnie zatrudniona jako specjalista ds. badań pedagogicznych w MSCDN; praktyk w zakresie przeprowadzania ewaluacji wewnętrznej placówki oświatowej; autorka publikacji z zakresu dydaktyki biologii, edukacji ekologicznej i zdrowotnej oraz ewaluacji wewnętrznej szkoły i tworzenia narzędzi badawczych.

Zgłoszenia przejmujemy wyłącznie w formie elektronicznej. Zapisy na stronie: warszawa.mscdn.edu.pl (Zakładka: Oferta bieżąca-zapisy) O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant:
tel. : 519 835 949 pn.-pt. w godz. 10.00-16.00.