7 III 2018 - Warsztaty metodyczne "Jeden obraz – wiele słów"

Nauczyciele języka polskiego uczący w  szkołach podstawowych, gimnazjum i szkołach ponadgimnazjalnych, wychowawcy, pedagodzy szkolni…

Szanowne Koleżanki i Koledzy,
z przyjemnością zapraszam na warsztaty  metodyczne pt.

Jeden obraz – wiele słów,

którego głównym  celem jest poszerzenie kompetencji nauczycieli do realizacji podstawy programowej poprzez:

• wykorzystanie zdjęć profilowych i portretów w celu integracji klasy szkolnej i budowania więzi międzyludzkich.
  • wykorzystanie fotografii w nauczaniu przedmiotów i rozwijaniu umiejętności wychowawczych i terapeutycznych a ponadto uwalnianie szkoły od rutyny i szkolnych stereotypów, w poczuciu bezpieczeństwa, że kreatywnie realizuję zadania podstawy programowej oraz odkrywam talenty i zainteresowania uczniów.

Program:

• Fotografia jako obiekt i przestrzeń w rozwoju osobistym.
  • Cele i zastosowania fotografii w nauczaniu, rozwoju społecznym i interpersonalnym.
  • Zasady obowiązujące podczas wykorzystywania fotografii podczas zajęć.
  • Zdjęcie jako metafora
  • Technika - Portret z Twarzą
  • Technika -  Fotowiersz
  • Opracowanie przykładowych zastosowań ćwiczeń dydaktycznych przy wspomaganiu fotografią.

Prowadzący:
Dorota Raniszewska jest coachem i trenerką rozwoju osobistego, pisarką i fotografem, licencjonowanym konsultantem Motivational Maps™, certyfikowaną trenerką Points of You®, z wykształceniem w zakresie filologii i rozwoju osobistego. Szkoliła się w technikach Terapii Tańcem i Ruchem. Stosuje fotografię w rozwoju interpersonalnym oraz  w praktyce coachingu w połączeniu z pisaniem i działaniami ekspresyjnymi w przyrodzie, aby stymulować rozwój osobisty i autorefleksję, uruchamiać zmianę społeczną, pomagać ludziom po to , aby odważyli się marzyć, spełniać swoje życiowe potrzeby, rozwijać wrażliwość, akceptację, wykorzystywać swoją siłę. Pracuje, aby wspierać integrację społeczną i relacje międzyludzkie oparte o wzajemny szacunek . Autorka książki "JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Fotografia w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej. Zapis podróży własnej". Książkę można znaleźć na stronie: https://obrazwcoachingu.pl/ksiazka-jeden-obraz-wiele-slow/.Stworzyła grupę na Facebooku pod tą samą nazwą co jej książka JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Prowadzi warsztaty z wykorzystania fotografii w różnych procesach, m.in. dydaktycznym i wychowawczym a także rozwoju osobistego.

Liczba godz.: 5
Terminy i miejsce :  MSCDN w Warszawie, ul Świętojerska 9, Aula B
Termin 7 marca 2018r. (środa) 15.00 – 19.00 sala MSCDN
Koszt: 60 zł  na konto MSCDN
Zapisy wyłącznie elektroniczne na stronie:  warszawa.mscdn.edu.pl [Oferta bieżąca-zapisy]
Liczba miejsc ograniczona, grupa nauczycieli, maksymalnie  – 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant:
Marta Choroszczyńska ,tel. 22 536 60 77