Warsztaty metodyczne "Życie na podglądzie w PRL"

Nauczyciele  historii i wiedzy o społeczeństwie

Serdecznie zapraszamy na warsztaty metodyczne:

Życie na podglądzie w PRL

Celem warsztatów metodycznych jest  podniesienie kompetencji w zakresie wykorzystania materiałów źródłowych dokumentujących formy oporu społecznego w PRL, poodniesienie umiejętności krytyki źródeł oraz przybliżenie różnych form współpracy szkoły i archiwum.

Program warsztatów:

1. Fotografia operacyjna i film jako narzędzia kontroli społeczeństwa w PRL.
  2. Formy oporu społecznego w PRL.
  3. Zwiedzanie magazynu archiwalnego AIPN oraz pracowni konserwacji dokumentów.
  4. Zespołowe tworzenie scenariusza zajęć z wykorzystaniem udostępnionych materiałów źródłowych.

Liczba godzin: 5 godzin dydaktycznych

Terminy :

1. Grupa 1 - 6 marca 2018 r.
  2. Grupa 2 - 10 kwietnia 2018 r.
  3. Grupa 3 - 22 maja 2018 r.

Miejsce: Archiwum  Instytutu  Pamięci Narodowej  w Warszawie, ul. Kłobucka 21, w godzinach: 14.30 – 18.15.

Koszt:  bezpłatnie, po dokonaniu zgłoszenia.

Każdy uczestnik warsztatów nieodpłatnie otrzyma materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie potwierdzające udział w spotkaniu.

Prowadzący:
Teresa Stachurska-Maj, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, nauczyciel konsultant w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie ds. historii, edukacji obywatelskiej i europejskiej, pracownik naukowy Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie, współpracuje z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, autorka i koordynator wielu projektów międzynarodowych, autorka i współautorka wielu publikacji z zakresu dydaktyki historii, edukacji europejskiej, zarządzania projektami.
Magdalena Mołczanowska- historyk, adiunkt  w Archiwum IPN (dawniej Biuro Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów) kieruje  Zespołem, do którego zadań należy  m.in. recenzowanie i projektowanie przepisów wewnętrznych oraz organizacja wydarzeń popularyzujących zasób archiwalny i działalność Archiwum IPN.

Zgłoszenia należy przesłać WYŁĄCZNIE w formie elektronicznej pod adresem www.warszawa.mscdn.edu.pl → Aktualności .
O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: dr Teresa Stachurska-Maj; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 22 536 60 73, pn; wt; czw; pt;  w godz.11.00- 14.00, śr; 16.00- 18.00 lub w sekretariacie rejestracji  kursów Jolanta Czułada; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 22 536-60-6