Rok szkolny 2017/18 - Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Warszawie rozpoczyna rekrutację na:

Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą

Kurs jest przeznaczony dla nauczycieli zainteresowanych nabyciem wiedzy i umiejętności niezbędnych do zarządzania szkołą/placówką oświatową; uprawnia do udziału w konkursach na stanowisko dyrektora szkoły.

Program:

• W roku szkolnym 2017/2018 kurs odbywa się według nowego ramowego planu i programu, określonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 listopada 2015 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (t.j. Dz.U. z 2014, poz. 1041, z późn. zm.).
  • Kurs trwa 210 godzin dydaktycznych i obejmuje następujące obszary tematyczne:
    1. Przywództwo edukacyjne w szkole;

• Małgorzata Pomianowska,
    • Małgorzata Górska.

Metody:

• wykłady, warsztaty, ćwiczenia praktyczne, dyskusje, wizyty studyjne, projekt, praca z filmem, metody heurystyczne, pytania coachingowe, metaplan, analiza SWOT, metoda implementacji, gry dydaktyczne.

Uczestnicy kursu:

• Uczestnikami kursu mogą być nauczyciele posiadający odpowiedni poziom wykształcenia, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek (Dz.U. Nr 184, poz. 1436 z późn. zm).

Warunkiem ukończenia kursu jest:

• aktywny udział we wszystkich zajęciach (dopuszczalna usprawiedliwiona absencja - 10% ogólnego czasu trwania zajęć dydaktycznych),
    • zaliczenie wykonania zadań praktycznych wymaganych programem kursu,
    • wykonanie i obrona pracy dyplomowej

Organizacja zajęć:

• zajęcia rozpoczynają się 29 września 2017 r., kończą 30 czerwca 2018 r.
    • zajęcia w piątki 15.00 - 20.00 i soboty 9.00 - 15.00 (szczegółowy harmonogram zostanie podany na początku kursu)
    • grupa liczy do 25 osób

Koszt: 1700 zł (możliwość rozłożenia na 2 raty)

Zapisy:

• Zgłoszenia należy przesyłać w formie elektronicznej - [Katalog szkoleń] -> wybierz obszar "Kursy kwalifikacyjne i nadające uprawnienia". O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowych informacji udziela kierownik kursu:
tel. : (22) 536-60-72; pn.-pt. w godz. 10.00-15.00; tel. kom. 519 835 949