Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

26 kwietnia 2018 r. odbyło się drugie seminarium w projekcie AWoS

 

 

26 kwietnia 2018 r. odbyło się drugie seminarium w projekcie  

 

„Akademia Wiedzy o Społeczeństwie – Wybory Polaków”.

 

Tematem przewodnim tego spotkania były wybory Polaków w wymiarze polityczno- ustrojowym. Seminarium otworzyła Dorota Jasińska kierownik formy MSCDN Wydział w Warszawie.

Wykładowcy zaproszeni na seminarium: dr Anna Materska-Sosnowska, dr hab. Tomasz Słomka, dr Marcin Tobiasz oraz dr hab. Anna Wierzchowska podczas wystąpień szukali m.in. odpowiedzi na pytania:

  • Co determinuje kierunki zmian sympatii i antypatii polskiego wyborcy?
  • Jaki wpływ na główne nurty polityczne ma zachowanie polskiego elektoratu?
  • Jakie problemy dotyczące świadomości konstytucyjnej, procesów rządzenia i systemów wartości dominują w Polsce?
  • Czy demokracja liberalna przeżywa kryzys?
  • Czy Unia Europejska wpływa na wybory Polaków?

Atmosfera spotkania pozwoliła na dyskusję pomiędzy uczestnikami a wykładowcami. Konstatacją tego seminarium było stwierdzenie „bez względu na to czy rozmawiamy o partiach politycznych, demokracji, prawie nie zapominajmy o idei solidaryzmu”.

 

 

 

Kolejna aktywność zaplanowana w projekcie to Szkoła Letnia Wiedzy o Społeczeństwie, która odbędzie się w dniach 15 – 16 czerwca 2018 r. Tym razem będziemy rozmawiać o Wyborach Polaków w aspekcie wyzwań ekonomicznych i społecznych.

Zapisy na LSWoS możliwe są tylko przez stronę Wydziału w Warszawie, http://www.warszawa.mscdn.pl/ Oferta będzie dostępna w dziale „oferta bieżąca”. Zapraszamy