Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Terapia indywidualna – nastawiona na rozwój osobisty

 

 

Terapia indywidualna – nastawiona na rozwój osobisty


Szanowni Państwo,
Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział w Warszawie zaprasza do udziału w terapii indywidualnej – nastawionej na rozwój osobisty.

    Terapia indywidualna jest skierowana do psychologów, pedagogów, nauczycieli, wicedyrektorów, dyrektorów szkół oraz placówek oświatowych: wypalonych zawodowo, doświadczających ciągłego stresu, przeciążonych psychicznie, zmagających się z trudnościami, przeżywających kryzys, borykających się z innymi problemami lub też chcących podnieść jakość swojego życia i czerpać z niego większą satysfakcję.

    Praca terapeutyczna nastawiona jest na każdą osobę w sposób indywidualny, tzn. respektujący jej potrzeby i wartości oraz dążenie do samorozwoju i realizacji siebie. Podczas pracy terapeutycznej obowiązuje Kodeks Etyczno-Zawodowy psychologa: przestrzegana jest tajemnica zawodowa a także zasada dyskrecji i poufności. 

    Celem terapii indywidualnej jest praca nad sobą w sferze interpersonalnej (zewnętrznej) i intrapersonalnej (wewnętrznej). Prowadzi ona do wglądu w siebie, poprawy swojego sposobu funkcjonowania i przeżywania świata oraz do zwiększenia poczucia własnej skuteczności.

    Sesje terapeutyczne odbywają się raz w tygodniu i trwają 50 min. Są one poprzedzone 60-minutową konsultacją lub dwiema konsultacjami, podczas których dochodzi do zdiagnozowania aktualnej sytuacji (w tym problemu), sformułowania celu terapii oraz ustalenia zasad współpracy, dotyczącej czasu jej trwania i przebiegu oraz form pracy.

    Terminy konsultacji  oraz sesji terapeutycznych są osobiście uzgadniane z każdą osobą i odbywają się w dni robocze (poniedziałki – piątki). Miejsce: MSCDN, Wydział w Warszawie, ul, Świętojerska 9. Konsultacje są bezpłatne natomiast odpłatność za sesję indywidualną wynosi 60 zł. Opłata za sesję terapeutyczną jest wnoszona przed jej rozpoczęciem na konto MSCDN:  PKO BP 15 1020 1026 0000 1202 0232 8078

    Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani odbyciem terapii indywidualnej, proszę o kontakt tel. 667-535-143 (poniedziałek-piątek) w godz. 10.00-15.00), e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. celem umówienia się na poprzedzającą konsultację.
Osoba prowadząca terapię indywidualną: Jolanta Szymczyk
                                                  

Osoba prowadząca psychoterapię indywidualną: [Jolanta Szymczyk]

 


Jolanta Szymczyk
Dyplomowany psycholog i pedagog, rekomendowany trener I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, socjoterapeuta, kwalifikacje edukatorskie przyznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, ekspert ds. awansu zawodowego MEN, Absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Podyplomowych Studiów Terapii i Treningu Grupowego na UW. Ukończone specjalistyczne kursy z zakresu metod i form pracy terapeutycznej a także udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach dotyczących integracji i skuteczności psychoterapii. Odbyty staż psychoterapeutyczny w Ośrodku Zdrowia Psychicznego ,,Synapsis’’ oraz w Ośrodku Terapii i Rozwoju Osobowości w Warszawie. Wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie prowadzenia szkoleń dla kadry pedagogicznej nastawionych na rozwój osobisty, grup wsparcia i konsultacji superwizyjnych.
Autorka specjalistycznych publikacji dla środowiska oświatowego oraz grantów edukacyjnych: Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Bliska jest mi praca psychoterapeutyczna w nurcie humanistycznym wg koncepcji C.R. Rogersa. Odbyłam własną psychoterapię indywidualną pod kierunkiem certyfikowanego psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jestem pod stałą superwizją własnej pracy.