MSCDN Wydział w Warszawie, ul.Świętojerska 9, 00-240 Warszawa - Poszukujemy do współpracy szkół i nauczycieli z Warszawy i okolic.
Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

szkolaedukacji logo
Poszukujemy do współpracy szkół i nauczycieli z Warszawy i okolic. Szkoła Edukacji poszukuje do współpracy cenionych dydaktyków szkolnych, którzy chcą dzielić się wiedzą, a jednocześnie cały czas podnosić swoje kompetencje zawodowe.

Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Uniwersytetu Warszawskiego to roczne, dzienne studia przygotowujące do zawodu nauczyciela języka polskiego lub matematyki. Integralną częścią nauki w Szkole Edukacji są codzienne praktyki. Studenci odbywają je w starannie wybranych szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach i technikach.

Studentom podczas praktyk towarzyszą mentorzy – nauczyciele języka polskiego lub matematyki, którzy w procesie kształcenia przyszłych nauczycieli odgrywają jedną z kluczowych ról. Przez 10-12 tygodni mentorzy umożliwiają studentom obserwację prowadzonych przez siebie lekcji oraz zapewniają opiekę mentorską nad przygotowaniem i prowadzeniem lekcji przez studenta.

Kto może zostać mentorem?

Szkoła Edukacji poszukuje do współpracy cenionych dydaktyków szkolnych, którzy chcą dzielić się wiedzą, a jednocześnie cały czas podnosić swoje kompetencje zawodowe. Kandydaci powinni być zatrudnieni na stanowisku nauczyciela matematyki lub języka polskiego w wymiarze większym niż pół etatu w szkole podstawowej, gimnazjum lub szkole ponadgimnazjalnej w Warszawie albo jej okolicach.

Korzyści dla nauczyciela

  • udział w bezpłatnych szkoleniach z udziałem kadry SE PAFW i UW, ekspertów krajowych, a także specjalistów z Teachers College Uniwersytetu Columbia,
  • doskonalenie wiedzy przedmiotowej i dydaktycznej,
  • nowe pomysły na prowadzenie własnych lekcji,
  • kontakty z innymi nauczycielami i możliwość wymiany doświadczeń,
  • doświadczenie we wspieraniu w rozwoju studenta, przydane w pracy metodyka,
  • wynagrodzenie za opiekę nad praktykami studenta (dla mentora i dyrektora szkoły).

Korzyści dla szkoły

  • bezpłatne warsztaty przedmiotowe dla nauczycieli języka polskiego i matematyki,
  • bezpłatne warsztaty dla rady pedagogicznej na wybrane przez dyrektora szkoły tematy,
  • dostęp do materiałów edukacyjnych, najnowszej literatury krajowej i światowej z zakresu dydaktyki szkolnej,
  • udział w wydarzeniach organizowanych przez SE PAFW i UW oraz naszych partnerów z Polski i USA (seminaria, wykłady, konferencje).

Projekt realizowany jest we współpracy z prestiżowym Teachers College Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, instytucji z wieloletnią tradycją w kształceniu przyszłych nauczycieli.
W celu zgłoszenia się prosimy o nadesłanie maila o temacie mentorzy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej informacji o Szkole Edukacji na stronie http://www.szkolaedukacji.pl

 

SZKOŁA EDUKACJI: STUDIA DLA NAUCZYCIELI – DOBRA PROPOZYCJA NA NAJBLIŻSZY ROK