Konkurs na projekty z zakresu edukacji kulturowej

KE
Konkurs – otwarty nabór aplikacji do projektu Kulturalni Edukatorzy – mazowiecka sieć edukacji i kultury

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza do aplikowania w konkursie na współrealizację projektów z zakresu edukacji kulturowej. Zwycięzcy otrzymają: do 10 000 zł dofinansowania, konsultacje ekspertów oraz udział w 3-dniowym szkoleniu i konferencji. Termin składania wniosków: do 25 lutego 2018 roku (włącznie).

Kto może startować w konkursie?
Konkurs adresowany jest do partnerstw osób związanych zawodowo z sektorem oświaty oraz sektorem kultury w województwie mazowieckim.
Do udziału w konkursie zapraszamy partnerstwa: osób fizycznych, osoby fizycznej i instytucji(także NGO)/organizacji, dwóch instytucji/organizacji (tzn. co najmniej jeden przedstawiciel sektora oświaty i co najmniej jeden przedstawiciel sektora kultury razem, na przykład: nauczyciel i animator kultury).

Co można wygrać?
Nagrodą w konkursie jest współrealizacja, razem z Mazowieckim Instytutem Kultury, projektu z zakresu szeroko rozumianej edukacji kulturowej, adresowanego do dzieci i młodzieży. W wyniku konkursu zostanie wyłonionych 8 zwycięskich partnerstw.

Zwycięzcy konkursu, oprócz dofinansowania w wysokości do 10 000 zł, uzyskają wsparcie ekspertów. Projekt zakłada również obowiązkowy udział w:

• trzydniowym szkoleniu, które odbędzie się w dniach 16-18 marca 2018 r. w okolicach Warszawy; szkolenie dotyczyć będzie metod pracy projektowej, wzmacniania współpracy i angażowania odbiorców.
  • konsultacji z ekspertem w dniu 9 lub 10 marca 2018 r. w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 5/7;
  • konferencji podsumowującej projekt Kulturalni Edukatorzy – mazowiecka sieć edukacji i kultury w październiku 2018 r. w Warszawie, podczas której Zwycięzcy konkursu zaprezentują swoje działania, ale także w szkoleniu z wystąpień publicznych w październiku 2018 r. (termin szkolenia zostanie uzgodniony ze zwycięskimi partnerstwami).

Jak przystąpić do konkursu?
Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z Regulaminem oraz wypełnić Formularz dostępny na dole strony pod adresem: http://www.mazowieckieobserwatorium.pl/kulturalni-edukatorzy/konkurs.html podpisać go przez obie osoby zawiązujące partnerstwo, zeskanować i wysłać w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 25 lutego 2018 r. (włącznie).

W formularzu należy opisać pomysł na projekt z zakresu edukacji kulturowej, wraz z harmonogramem realizacji oraz kosztorysem do 10 000 zł.

Jaki jest czas realizacji projektów konkursowych?
Realizacja projektu może się rozpocząć nie wcześniej niż 19 marca 2018 r. i musi zakończyć się do 31 sierpnia 2018 r. złożeniem raportu merytorycznego i finansowego z realizowanego projektu.

Gdzie można uzyskać więcej informacji o projekcie Kulturalni Edukatorzy – mazowiecka sieć edukacji i kultury?

Katarzyną Lindner; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 22 586 42 45.
Natalią Roicką; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 22 586 42 25.

DO POBRANIA:
regulaminkonkursu2018.pdf